#388 - SCRC Wallachia Chapter

TZ 2020 - Ta jižní Morava je jistě krásná zem

od: Baky | vloženo dne: 13. květen 2020
Akce se koná: 4. červen 2020 - 7. červen 2020

 

Vážení přátelé, soutěživci a bludičky,

za rohem je termín letošního tajného závodu ze seriálu "Vesnice na 4 písmena" a je nejvyšší čas zveřejnit organizační podrobnosti. Pro pochopení, jak se věci mají, před tím drobně připomeňme historii a vývoj:

Tajný závod je pořádán v nepravidelných intervalech již od roku 2002. Původně to byl jen výlet na motorkách s předem neznámým cílem, později jsme začali dělat takové víceméně sranda-hodnocení a od té doby tedy používáme termín "závod", aniž by to skutečně závod byl. Člověk je sice tvor soutěživý, takže se vždycky najde někdo, kdo by se rád trochu povytáhl nad ty ostatní, nicméně hlavně jde o to, udělat si pěknou vyjížďku, něco zažít a získat pár humorných vzpomínek.

Hned v prvním ročníku došlo k trestuhodné chybě v navigaci, kde byl jako orientační bod uveden fakt, že účastníci přijedou do vesnice, jejíž název má čtyři písmena, což bylo špatně, neboť těch písmen bylo pět. Tato drobná kolize způsobila několik zábavných momentů. A od té doby se sérii těchto výletů po předem neznámé trase souhrnně říká "Vesnice na 4 písmena".

Co si tedy představit? Moc se toho předem říci nedá, jednou je to tajný závod, takže většinu podstatných informací se člověk dozví až na místě. Obecně vzato se musí účastníci dostat z místa startu A do neznámého cíle B, který samozřejmě není shodný. Jede se podle počtu přihlášených ve dvojicích, trojicích či čtveřicích, neboť větší skupiny se neosvědčily. Kdo s kým, se většinou losuje, ale ani tak to není dogma a pokud někdo trvá na přítomnosti jiného, je mu vyhověno. K cestě od startu do cíle každý obdrží nějaké jednoduché pomůcky, nic složitého.

Stalo se tradicí, že se závod jede v pátek, přičemž na místo startu se účastníci sjedou již ve čtvrtek večer, kdy proběhne předstartovní rozprava. Tenhle časový pořad má své důvody. Rozprava večer před se dělá proto, že v každém ročníku jsou nějaké novinky a vysvětlovat je každému jednotlivě před startem by prostě nešlo. Na cestu se totiž jednotlivé svazy vydávají v časových odstupech hned od rána. Trasa měří cca 200 km a na její zdolání je celý den, což se na první pohled zdá jako velice komfortní čas, avšak ze zkušenosti víme, že dosahovaná průměrná rychlost je zpětně vzato 25 km/hod, takže při nějakém tom bloudění a hodině na oběd to je opravdu celý den. Občas má někdo tendenci chtít přijet až v pátek ráno. S odkazem na předchozí text zdůrazňuji, že to tedy opravdu možné není! Naopak pokud je někdo natolik zaneprázdněn, že nemůže setrvat celé tři dny, je samozřejmě možné odjet dříve.

Stejně jako v minulých ročnících ani letos nepůjde o rychlost, ale o úspěšné zdolání trasy a zdárné dosažení cíle, přičemž obojí je zase o něco málo ztíženo vložením nových prvků orientace. Doufám, že v tomto směru mne nezklamou zvláště vyhlášení odborníci(-e) na navigaci.

A nyní ty organizační podrobnosti:

Seriál tajných závodů: Vesnice na 4 písmena
Ročník 2020: TA JIŽNÍ MORAVA JE JISTĚ KRÁSNÁ ZEM (osázená vinným keřem)
Lokace: Strážnice a okolí
Termín: 5. - 7. června 2020 (příjezd ve čtvrtek 4.6. večer, viz dále)

Místo a čas srazu   ::   Sraz účastníků tajného závodu je určen na čtvrtek 4. června 2020 mezi 17. a 19. hodinou do katastru obce Tvarožná Lhota (u Strážnice). Přesné místo bude přihlášeným účastníkům včas sděleno. Podle mapového serveru je z Prahy vzdáleno cca 295 km, z Ostravy 165 km, z Pardubic 215 km, z Brna 82 km, z Českých Budějovic 255 km, z Hradce Králové 222 km. Předčasný či pozdní příjezd bude již v rámci soutěže penalizován!

Předstartovní rozprava   ::   Ve čtvrtek 4.6.2020 od 20:00 hodin v místě ubytování. Rozpravy se zúčastní všichni soutěžící! Výjimka nepřipadá v úvahu!

Program:

  • Čtvrtek - večer povinná předstartovní rozprava, (viz výše.), pak volná zábava.
  • Pátek - celodenní tajný závod; čistá trasa 204 km; příjezd těch několika málo přeživších do místa cíle se předpokládá v podvečer.
  • Sobota - po snídani odjezd na společnou vyjížďku po okolí s vloženou návštěvou několika zajímavých míst. Celková délka cca 250 km.
  • Neděle - snídaně a odjezd k domovům.

Podmínky účasti   ::   Akce je výrazně nepolitická a je určena pro plnoleté motorkáře(-ky) se stroji schopnými absolvovat danou soutěžní trasu během jednoho dne. K účasti bude připuštěn pouze ten, kdo se řádně přihlásí a zaplatí zálohu, v níž je zahrnuto ubytování na 3 noci + 3x polopenze.

Přihlášky   ::   Zájemci o účast se přihlásí výhradně na facebooku či mailem (scrc203-ebch(kyselá ryba)email.cz); na SMS či telefonické vzkazy není brán zřetel!

V přihlášce účastník uvede, zda pojede sám či se spolujezdcem/kyní. Avšak teprve až po složení zálohy bude na zájemce pohlíženo jako na závazně přihlášeného! Zálohu je třeba zaplatit nejpozději do 25. května 2020, a to ve výši 2.000,- Kč za osobu na běžný účet 670100-2212739412/6210. Do zprávy pro příjemce je třeba uvést jména nebo přezdívky všech osob, za něž je placeno, ať lze bezkolizně provést spárování přihlášek a plateb.

V případě, že se někdo z přihlášených nebude moci zúčastnit, bude mu záloha vrácena, avšak s odečtením částky za ubytování, neboť neobsazené místo zůstane nevyužito, tudíž závažnost důvodu pro neúčast nehraje roli.

Pět poznámek závěrem:

1) Každý účastník musí být vybaven dostatečným množstvím pitné vody, ladičkou a mapou ČR v měřítku 1 : 1.
2) Závod není vhodný pro majitele motocyklů Harley Davidson - po cestě nejsou servisní střediska.
3) Závod není vhodný pro majitele strojů s malou nádrží - trasa vede pustinou, kde nejsou čerpací stanice.
4) Za neúspěch v soutěži je jako obvykle odpovědný spolujezdec.
5) Návrat domů je plánován na neděli, alespoň pro ty, kteří budou včas nalezeni oddílem dobrovolných hasičů, orgány činnými v trestním řízení, příslušníky ochrany hranic schengenského prostoru či záchrannou zdravotní službou.

V dokonalé úctě, Váš Baky

Seznam přihlášených členů na akci:
od: Baky | vzkaz byl přidán: 26. květen 2020

Zálohu zaplatili a jsou závazně přihlášeni: Lucka + Titou, Pasák + Kety, Sahara + Pepa, Šeky + 1, Tomáš Dudek + Renča, Sam, Bohouš, Pospa, Jitka + Marek, Vince, Pilot, Netu + Andrea, Mňága, Michal Věříš, Lojzík, Manda, Zdeny + Rendy, Kuzma + Jenny, Kuky, Hanypes, Buzz, Jolča, Karlos, HJr, Kosi, Luděk Kříž, Šmdla, Šmudlina, ZZ

Registrovaní členové:

Běhy
Ďasík
Bob
Borůvka
134Stingi
George
Batman
R2D2
Southern Cruisers Riding Club. Název, logo a jeho grafické podoby jsou registrované ochranné známky.
Logo nesmí být jakkoliv reprodukováno bez písemného svolení majitele autorských práv.
Další názvy mohou být ochranné známky jiných subjektů.

Užitečné odkazy: